Botoks Nedir?

  Adana botoks uygulamasında en uygun fiyatları drbalta kalitesi ve tecrübesiyle sonuyoruz. Adana da botoks yaptıranların tavsiye ve yorumları ile bizim kalite ve tecrübemizi öğrenebilirsiniz. Ama Önce botoksu tanıyalım: Botox, Clostridium botulinum adlı bakteriden elde edilen bir nörotoksindir. Sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salınımını engelleyen botulinum toksini yani Botoks, sinirden hedef organa olan iletimi bloke eder. Böylece hedef organda işlev azalması veya işlevin tamamen kaybolmasına neden olur.Botoks enjeksiyonu sonrasında, toksin yaklaşık olarak yarım saat içerisinde sinir hücresine bağlanır. Devam eden süreç içerisinde botoks bağlandığı sinir hücresinin kimyasal özelliklerinde değişikliğe neden olur ve sinirin çalışmasını durdurucu etki yapar.Sinir hücreleri vasıtasıyla kasların uyarılmasını sağlayan asetilkolin adı verilen nörotransmitter maddenin botulinum toksini tarafından salınması engellenir ve o bölgedeki sinir hücresi tarafından uyarılamayan kaslarda geçici olarak gevşemeye neden olur.


Botoks Uygulamaları

Kırışıklıklara Karşı Kullanımı

  Yüz çevresinde kırışıklık olan alın bölgesi, kaş ve göz çevresi gibi bölgelerde kırışıklıkları engellemek amacıyla kullanılır.Etkisi 4-6 ay sürer.Etki süresi kişiden kişiye yaş, cinsiyet, genetik gibi faktörlere bağlı olarak değişmektedir.Genellikle alın, göz çevresi (kaz ayakları) ve kaş arasına uygulandığında olumlu sonuçlar alınmaktadır. Ayrıca boyun çizgileri, kaşların kaldırılması veya düşürülmesi, burun üzerindeki tavşan çizgileri, dudak üstündeki dikey çizgiler, dudak köşelerindeki somurtma çizgileri, burun ucunun kaldırılması gibi ileri uygulamalar da yapılabilmektedir.


Botoks Uygulamaları

Botoks Uygulamaları

Masseter(Çiğneme) Botoksu

  Masseter botoks, masseter kasına yapılan botoks işlemi olup özellikle bruksizm denilen diş sıkma, gece uyurken diş gıcırdatma problemini çözmek için tedavi amacı ile yapılır. Ayrıca yüzün alt kısmına çene yanlarında oluşan kare görünümü de düzeltir ve yüzü inceltir. Masseter kası, yüzün alt kısmında yer alır ve bu işlemle çene yan tarafların inceltilir.Alternatif bir tedavi şekli olan masseter botoks, uzun süreli olarak etkisini gösterir. Yüz bölgesinde erkeksi bir görünüme yol açan kare şeklindeki görünüm masseter botox uygulaması ile giderilebilir. Bu sayede daha orantılı ve oval bir yüz şekli elde edilir.


Botoks Uygulamaları

Terleme Botoksu

  Ter bezlerinin fazlaca çalışması (hiperhidroz) sonucu bizi rahatsız eden, üzerine kokunun da eklenmesiyle (bromohidrozis) çevresel rahatsızlığa da neden olabilen, kıyafetlerimizden görünmesiyle birlikte sosyal ve kişisel sorunu arttıran önemli ve özel bir sorundur. Botoks bu konuda ter bezlerine gelen terleme sinyalini keserek bölgesel olarak terleme faaliyetini durdurabilir. Terleme botoksu olarak bilinen bu etkinlik ter bezi olan tüm vücut bölgelerinde etkili olabilir. En sık koltuk altı terlemesi, el terlemes, ayak terlemesi, bel terlemesi, yüz terlemesi gibi bir çok alanda sadece cilt içi yapılan enjeksiyonlarla hastaların sosyal sorun haline gelmiş ıslaklık ve ıslak görüntü problemini ortadan geçici de olsa kaldırabilen bir işlemdir.


Botoks Uygulamaları

Botoks Uygulamaları

Botoks Migren Tedavisi

  Migren tedavisi için botox, sinirlerini kaslara olan itimini kesintiye uğratarak etki eder. Kasılıp gevşeyen ve şiddetli ağrıya neden olan alın bölgesindeki kaslara yapılan botox salınımında, botox toksini bu sinir ve kasların arasına girer. Burada bir tampon bölge oluşturan botox aynı zamanda kasların gevşeyerek rahatlamasını da sağlar ve şikayet edilen migren ağrılarını etki süresi boyunca durdurur.Botoks ile migrenin kontrol altında tutulabilme süresi yani botoksun etki süresi, 6 ile sınırlıdır. 6 ay sonunda etkisi geçen botox ile birlikte yeniden yaşanmaya başlayan migren probleminin tedavisi için yeniden botoks yapılabilir.


Adana Botoks Uygulamarında Yerimiz Nedir?

Adana Botoks

  1999 yılından beri gelen birikim ve tecrübemizle Adana da botoks beklentisi ve sonuçları konusunda çok geniş bir hasta portfoyüne sahibiz. Kısacası kimin ne istediğini tahmin edebiliyor ve beklentiye uygun sonuçlarla yüksek memnuniyet elde ediyoruz. Ayrıca Adana botoks konusunda hem fiyatları olsun hem kalitesi çokça tavsiye edilen bir kliniğiz.