PRP-CGF Nedir?

    PRP ya da trombosit bakımından zengin plazma tedavisi, kişinin kendisinden alınan kanın çeşitli işlemlerden geçirilerek vücutta tedavisi planlanan dokulara enjeksiyonu şeklinde uygulanan tedavi yöntemidir.CGF (Consantre Growth Factor) PRP ile santrifüj işleminden geçirilerek elde edilen zengin ve yoğun trombosit (platelet) hücrelerinde bulunan büyüme faktörlerinin, ek birtakım uygulamalar ile aktive edilmesi, açığa çıkarılması ve uygulanması ile gerçekleştirilen tedavi yöntemi CGF olarak adlandırılmaktadır.


PRP-CGF Uygulamaları

Saç PRP Uygulaması

    Saç PRP (Platelet Rich Plasma) uygulaması kanda bulunan trombosit denen onarıcı hücre bakımından zengin plasmanın saç derisine uygulanmasıdır. Hastanın kendi kanından elde edilen trombosit bakımından zengin serum saç dökülmesinin yoğun olarak yaşandığı bölgeye enjekte edilir.


PRP-CGF Uygulamaları

PRP-CGF Uygulamaları

Somon DNA-PRP Kombinasyonu

    Somon DNA, polinükleotid olarak nitelendirilen ciltteki hücre yapımına yardım eden maddedir. Ölü ciltleri canlandırmak ve cildi gençleştirmek için kullanılır.PRP'nin içerisine eklenerek kişinin cilt yenilenme hızının arttırılması hedeflenir.Böylece her iki uygulama kombin edilerek daha kalıcı ve etkileyici bir sonuç ortaya çıkmaktadır.