Dr. Balta Klinik

Dolgu Nedir?

Hyalüronik asit dolgu uygulamalarında en çok başvurulan dolgu maddesidir. Cildimiz yaşlandıkça kollajen, elastin doku ve hyaluronik asit miktarında azalma meydana gelir. Dolgu uygulamalarında azalmakta olan hyaluronik asit, küçük iğneler yardımıyla cilt altındaki problemli olan yerlere enjekte edilir. Jel kıvamındaki hyaluronik asit cildin su tutma kapasitesini arttırarak yoğunluk sağlar.

Göz Altı Işık Dolgusu

Işık dolgusu; göz altında morluk, torbalanma, kırışıklık gibi sorunların giderilmesinde oldukça sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Sadece gözaltı uygulamaları için üretilmiştir ve içeriğinden dolayı göz etrafına gelen ışığı yansıttığı, cildi aydınlattığı ve canlandırdığı için ışık dolgusu adını almıştır. Göz altı ışık dolgusu; sekiz tane amino asit, hiyaluronik asit, üç tane anti oksidan, mineral, vitamin ve uygulama sırasında ağrı olmaması için lokal anestezik madde içermektedir. Bu maddeler sayesinde hücresel seviyede yapılanmayı sağladığı için göz çevresinde aydınlanma ve canlanma etkilerine neden olmaktadır.

Burun Dolgusu

Burun dolgusu ya da burun ucu dolgusunda amaç burun yapısının çökük ve asimetri oluşturan bölgelerinin doldurulması ve daha doğal ve simetrik bir görünümün sağlanmasıdır. Dolgu burun ucundan kaş arası bölgeye dek burunun her bölgesine uygulanabilir. Yaş, cinsiyet ve genetik yapıya bağlı olarak ortalama 1.5 - 2 yıl kalıcılık sağlar. Hasta memnuniyeti yüksek bir uygulamadır.

 

Dudak Dolgusu

Doğuştan dudakları ince olan veya yaşın ilerlemesi sonucu incelen ve bu incelikten şikayetçi kişilere, dudaklarını dolgunlaştırmak, kalınlaştırmak amacıyla uygulanan yönteme ve bu işlemde kullanılan malzemelere dudak dolgusu denir. En çok kullanılan malzeme hyaluronik asittir.

 

Hollywood Yanak Dolgusu

Yüz estetiğini tamamlayan en önemli adımlarından ve en çok talep alan uygulamalarından biri de yanak dolgusudur. Son zamanlarda popüler olan Hollywood tarzı yüz estetiği etkisi, Türkiye’de de kadınlar tarafından oldukça tercih edilen bir görünüm haline geldi. Elmacık kemiklerinin daha belirgin, yanakların daha dolgun olması yüze genç bir ifade kazandırıyor. Eğer siz de yaş almakla birlikte yüzünüzün hacim kaybettiğini düşünüyorsanız Hyaluronik asit yanak dolgusu ile yüz hatlarınızı yeniden şekillendirebilirsiniz. 25’li yaşlar itibari ile cilt altı dokusu hacim kaybetmeye başlar. Kolajen üretiminin yavaşlaması ile birlikte yüzünüzdeki gençlik ifadesi kaybolabilir.

 

 

Dr. Balta Klinik

Çene (Jawline) Dolgusu

Jawline dolgu, çenenin uç kısmından kulak önüne kadar uzanan iki mandibular kemik uzantısı boyunca gerçekleştirilen dolgu uygulama yöntemidir. Çenenin köşesinden çenenin ucuna kadar olan yüz bölgesinin her iki yanındaki hattın daha da belirginleştirilmesi işlemleridir. Çene hattına ve çene uçlarına yapılacak olan dolgu yüz bölgesinin daha çekici, şık ve estetik görünmesini sağlamaktadır.

Whatsapp