Dr. Balta Klinik

Varis Nedir?

Varis, derinin hemen altında görebileceğiniz şişmiş, bükülmüş damarlardır. Varis toplar damarları belirtileri içerisinde en belirgin olanı ise koyu mor ve mavi renkli damarların oluşmasıdır. Varisli damarlar birçok insanda gözüken durumdur. Genellikle az sayıda belirtilere neden olurlar.

Köpükle Varis Tedavisi


Variste köpük tedavisi yaygınlaşan bir uygulamadır. İlaçla damarı büzme yönteminin daha geliştirilmiş halidir. Uygulama da hastalıklı damarı yok edici ilaç, damar içerisine zerk edilir. Kılcal varis dışındaki tüm varis hastalıklarına uygulanabilen bir tedavi yöntemidir.

Dr. Balta Klinik

Skleroterapi (Köpük Tedavisi)

Skleroterapi yöntemi çapı 1-4 mm arasında olan varislere uygulanıyor. İşlemin çok kısa sürede tamamlanması ve aynı gün gündelik yaşama dönme olanağı ise en büyük avantajını oluşturuyor. Bu yöntemde, sıvı ya da köpük şeklindeki ilaç damar içine enjekte edilerek damar kapatılıyor. Kan akışı farklı bir tarafa yönlendirildiği için de zaman içinde kullanılmayan damarlar vücut tarafından ortadan kaldırılıyor. Varisli damarların yok olması kişiye herhangi bir zarar da vermiyor.

Lazerle Varis Tedavisi

Lazerle damar içi varis tedavisi yüzeyel toplardamarlara uygulanan bir tedavidir ve bu damarların artık kapalı hale gelmiş olması sağlığımızı etkilemeyecektir. Kan akımı derin damarlara doğru yönlendirilir ve kompanzasyon sağlanmış olur. Lazerle damar içi varis tadavisi işlemi yaklaşık 30-45 dakika kadar sürmektedir.

Whatsapp